CoolPůjčka.cz

CoolPůjčka.cz

průvodce bezpečnou půjčkou a světem financí

O některých změnách, které Air Bank učinila v posledních dnes, jsme se již krátce zmínili v posledním příspěvku. Dnes se podíváme i na další, jimž jsme minule prostor nedali.

Úrok na běžném účtu

Běžný účet má drtivá většina české populace, není se čemu divit, potřebujeme jej z mnoha důvodů. Některé finanční transakce lze dnes učinit totiž pouze bezhotovostně. Lidé na svých účtech dnes nechávají své peníze ladem, bez zhodnocení. Banky vklady na běžných účtech totiž úročí sazbou pouhých 0,01%. Pokud necháváte na svém účtu pouze stokoruny, dostanete na úrocích sotva pár haléřů. Pokud máte takto uložené statisíce, získáte jen několik korun. Bankám tento přístup přináší nemalé zisky, neboť odhady hovoří o tom, že na běžných účtech mají Češi asi 700 miliard korun.

Air Bank se rozhodla, že bude svůj běžný účet úročit stejnou úrokovou sazbou jako účet spořící, aktuálně tedy 1,8%. Hodlá tak přetáhnou velkým bankám část klientů, kteří jsou zvyklí na svém běžném účtu nechávat větší částky a vadí jim nízké úročení.

Snad jako vše i toto má své „ale“. Musíte splnit dvě podmínky. První je částka – úročit se bude pouze zůstatek do 100 tisíc korun. Druhou je povinnost zaplatit platební kartou alespoň pětkrát do měsíce. Druhou podmínku však banka odkládá až od srpna, což je podle banky čas na vyzkoušení i pro ty, kteří ještě kartu nemají či ji nepoužívají tak často.

Úročení vkladů považujeme za samozřejmost!

Tento vstřícný krok banky hodnotíme velmi pozitivně, a měl by sloužit jako vzor také pro ostatní banky. Úročení vkladů považujeme za samozřejmost a mělo by být jedno, zda jsou peníze uloženy na spořícím účtu, termínovaném vkladu nebo na účtu běžném.

Síť vlastních bankomatů

Slabým místem Air Bank je řídká síť vlastních bankomatů. Banka se rozhodla problém vyřešit dosud originálním způsobem. Nedostatek bankomatů se snaží Air Bank vyrovnat možností výběru hotovosti na 4 300 terminálech Sazky. Klienti banky se tak k hotovosti mohou dostat třeba v trafikách, na čerpacích stanicích, v různých obchodech a na řadě dalších míst kromě poboček České pošty.

I zde platí jedno omezeni – výběr lze provést maximálně na částku 3 000 korun. U Malého tarifu bude jeden výběr u Sazky stát 10 korun (výběr z cizího bankomatu stojí 25 Kč). U Velkého tarifu bude výběr zdarma. Také zde nabízí banka krátké poplatkové prázdniny. Do konce září budou moci tuto službu používat všichni klienti Air Bank zcela zdarma.

Věřme, že vlídný „proklientský“ přístup vydrží Air Bank i nadále.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)