CoolPůjčka.cz

CoolPůjčka.cz

průvodce bezpečnou půjčkou a světem financí

Uplynulý měsíc nepřinesl drobným ani větším střadatelům mnoho pozitivních zpráv. Úrokové sazby na spořících účtech nerostly, spíše naopak. Ke snížení úrokové sazby u svých spořících produktů přistoupila řada bank. Jmenujme například Air Bank, Equa bank či AXA Bank, která u svého spořícího účtu snížila úroku na 1,5% a do naší dubnové tabulky se tak již nevešla. Místo ní nově zaujímá poslední místo LWWB Bank se spořícím účtem Garant.

Duben nám přináší kromě snížení úrokových sazeb ještě několik dalších změn, dvě z nic nám připravila Air Bank. Jednu hodnotíme pozitivně, druhou negativně. Začneme tou horší zprávou. Garance TOP3 se nově týká pouze vkladů do jednoho milionu korun. Většiny klientů se tato změna nedotkne, ale od banky to není příliš korektní. Jednou učiněný slib (garance) by měl platit pro všechny. Pozitivně ale hodnotíme přístup banky k úročení běžného účtu. Air Bank bude nově úročit sazbou 1,8% také běžné účty svých klientů. Úrok platí pro vklady do 100 tisíc korun a podmínkou je minimálně 5krát za měsíc zaplatit platební kartou.

U ostatních bank nejsou běžné účty úročeny prakticky vůbec, doufejme tedy, že se nechají příkladem z Air Bank inspirovat.

V následující tabulce uvádíme nejvýhodnější spořící produkty bez výpovědní lhůty za měsíc duben 2013:

Banka Název účtu Aktuální úroková sazba Změna oproti minulému měsíci
Wüstenrot Wüstenrot Spořící účet E 2,50% žádná
ZUNO BANK AG Spoření plus 2,10% žádná
Air Bank a.s. TOP3 garance 1,80% pokles o 0,3%
Equa bank a.s. Spořící účet 1,80% pokles o 0,3%
UniCredit Bank Spořící účet Prima 1,75% žádná
LWWB Bank Spořící účet GARANT 1,55% nově v tabulce

Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)