CoolPůjčka.cz

CoolPůjčka.cz

průvodce bezpečnou půjčkou a světem financí

Dnes se opět zaměříme na běžné účty. Posledně jsme si ukázali, že lze i na českém trhu najít účet, který je na místní poměry úročený nezvykle vysokým úrokem. Tentokrát to vezmeme za druhý konec a odhalíme některé skryté poplatky.

Účet zdarma nemusí být zdarma

V současné nabídce bank nalezneme hned několik účtu, které jsou zdarma. Zdarma máte vedení účtu, příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy, svolení k inkasu, a v mnoha případech také výběry hotovosti z vlastních bankomatů. Vypadá to krásně, ale vždy je to vykoupeno nějakou podmínkou. Vesměs se jedná o to, že musíte svůj účet takzvaně aktivně využívat. Například je stanovena minimální pravidelná měsíční příchozí platba. Bankami oblíbená je také podmínka plateb kartou u obchodníků.

Podmínka minimálního zůstatku

Když se vám podobných podmínek sejde hned několik nebo se spojí s nízkým úročením, tak účet už tak úplně zadarmo není. Ukažme si jeden konkrétní příklad, kterým je Online účet od Poštovní spořitelny. Tento účet nabízí většinu operací provedených prostřednictvím internetového bankovnictví zdarma, zdarma je také vedení účtu, ale pod podmínkou:

Při poklesu průměrného měsíčního zůstatku pod 15 000 Kč v předchozím měsíci je měsíční poplatek za vedení účtu v daném měsíci 50 Kč.

Jelikož je účet zároveň úročen sazbou pouze 0,01%, můžeme hovořit o teoretickém poplatku ve výši zhruba 22 korun. V jiné bance totiž můžete i na běžném účtu získat až 1,8 procenta.

Pokud hodláte změnit svou banku a vybíráte běžný účet bez poplatků, podívejte se pečlivě na celý sazebník banky. Některé podmínky spojené s vedením účtu vás totiž mohou vyjít dráž, než předpokládáte.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)