CoolPůjčka.cz

CoolPůjčka.cz

průvodce bezpečnou půjčkou a světem financí

Mezi nejčtenější články na našem webu bezesporu patří články s tématikou registrů dlužníků. V minulosti jsme vás zde informovali, že můžete na základě rozhodnutí ÚOOÚ o vymazání z registru požádat, následně jsme také sestavili postup, jak má tato žádost vypadat a co musí splňovat a obsahovat. Nyní se zaměříme na další oblast a to, jak dlouho takový výmaz z registru dlužníků trvá. Krátce se také zmíníme o tom, kdy a za co se do registru dlužníků dostanete.

Kdy se dostanete do registru SOLUS

Pokud jste jednou neuhradili fakturu za svůj mobilní telefon, u kterého máte paušál ve výši zhruba 400 korun, tak můžete být zcela v klidu, do registru dlužníků se za to nedostanete. Do registru dlužníků SOLUS se zpravidla dostanete, pokud dlužná částka činí minimálně 500 Kč, a sdružení SOLUS zápis provede až po neuhrazení tří po sobě jdoucích splátek.

Jak dlouho trvá výmaz z registru SOLUS

Uhrazením celého vašeho dluhu se záznam v registru hned automaticky nemaže. Dnem uhrazení dlužné částky začíná teprve běžet stanovená lhůta, ta je zpravidla tří letá. Pokud váš dluh vznikl u telekomunikačních operátorů, váš záznam se po zaplacení dluhu automaticky vymaže již po roce.

Jak dlouho trvá výmaz z registru BRKI (CBCB)

Dosud jsme se bavili pouze o nebankovních registrech, jakým je například právě SOLUS. Zápis vašeho dluhu však může být zároveň hned v několika registrech najednou. Dostat se proto můžete také do bankovního registru klientských informací (BRKI), který provozuje společnost Czech Banking Credit Bureau (CBCB, a.s.).

Zde je situace pro klienty o něco složitější, záznamy v těchto registrech se automaticky mažou až po 4 letech od zaplacení dluhu. Navíc bankovní registr nepotřebuje váš souhlas ke zpracování osobních údajů k tomu, aby o vás mohl data uchovávat. Opravňuje ho k tomu Zákon o bankách, který činnost tohoto registru přímo či nepřímo upravuje. Požadovat tudíž předčasné vymazání z bankovního registru je zcela zbytečné.

6 komentářů: “Jak dlouho trvá výmaz z registru dlužníků”


 1. Pavel:

  Dobry den, jak zjistm, v kterem registru jsem zapsa.

  Dekuji.

  Edit admin:
  Na to žádná veřejná centrální databáze neexistuje, nebo o ní nevím. Musíte s žádostí oslovit všechny registry dlužníků.

 2. Ivan:

  Dobrý den. Mám otázku. Podnikal jsem v oboru pohostinství.Můj partner mně podvedl a utekl za hranice nikdo neví kde je. Já šel do insolvence a řádně jsem jí ukončil v roce2013. Všechny dluhy jsem musel zaplatit já.O nekterých jsem a dodnes nemám ani páry ale jsou zaplaceny.Kdy a jak získat čistý řejstřík solus, bankovní atd. aby nikde nefigurovalo moje jméno.děkuji za radu.

  Edit admin:
  Řekl bych, že na Vaši otázku odpovídáme v článku. Více Vám k tomu opravdu říci nedokáži.

 3. Radka:

  Dobrý den, v červenci 2012 jsem doplatila půjčku u Cetelemu a ještě stále je vidět na cncb. Kdy informace o mé osobě z uvedeného registru zmizí? Myslela jsem, že po 3 letech jako v případě Solusu a ne po 4 letech jako u cbcb …Děkuji za odpověď.

  Edit admin:
  Dovolím si citaci přímo z webu cncb.cz:
  „Informace obsažené v registrech jsou pravidelně měsíčně aktualizovány a uchovávány po dobu smluvního vztahu s finanční institucí a po dobu dalších čtyř let po jeho ukončení.“

 4. Ladislav:

  Dobrý den,
  2016 jsem ukončil Insolvennci
  Ukončeno předčasně o rok dříve,zaplaceno 100%.Věřitelé uspokojeni,jsem bez dluhů.
  Mám šanci o vymazání z registrů?
  A vymaz z internetu?
  Dekuji zas odpověď.

 5. Václav:

  Dobrý den,
  v roce 2013/6 jsem zdárně ukončil Insolvenci. Rozsudkem jsem byl osvobozen.
  Za jak dlouhou dobu , se můžu zajímat o čistý štít v registrech ?
  při žádostech o úvěr, mi bylo vždy sděleno, že jsem v registru.
  Díky za váš čas.

 6. Ester:

  Dobrý den jsem zřejmě v solusu nevim jestli i v insolvenci. Prosim o pochopitelnou odpověď. Prosím Vás v roce 2013 jsem si založila účet u České spořitelny s dluhu 100kč mi udělali 1000 sté částky me vyložili na exekuční řízení dluh vyplacen. Jak dlouho bydu v registru mužů požádat o smazání když jsem v te době kdy jsem účet založila byla psychicky nemocná mohla bych doložit i svuj zdravotní stav někdejší myslíte že bych si tim mohla zkrátit dobu čekání děkují

  Edit admin:
  Pokud je dluh splacen, tak se záznam v bankovním registru automaticky maže po 4 letech. V případě SOLUSu je to po třech letech. Předčasný výmaz již není možný.Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)