CoolPůjčka.cz

CoolPůjčka.cz

průvodce bezpečnou půjčkou a světem financí

Řešíte krátkodobý nedostatek finančních prostředků a rozhodli jste se pro půjčku ve výši několika tisíc korun? Na první pohled nejde o nic vážného – taková částka vás přece nemůže dostat do problémů. Ale nenechte se mýlit, také v případě krátkodobých online půjček musíte dodržovat zásady bezpečného půjčování. Které a z jakých důvodů?

Skutečně půjčku potřebujete?

Jako první si zodpovězte otázku, zda peníze navíc skutečně potřebujete. Respektive zda nemůžete počkat, až na danou věc našetříte z vlastní kapsy. Bez ohledu na to, zda jde o drobnost či nákladnější věc, důkladně smysl rychlé půjčky zvažte.

Dovolí vám to rozpočet?

Chcete-li si půjčit peníze, musíte je mít z čeho vrátit. V praxi to znamená, že byste měli důvěrně znát svůj budoucí rozpočet a spočítat si, zda vám příjmy dovolí úhradu splátky. Krátkodobé půjčky online nezatěžují rozpočet dlouhodobě, ale splatit se musí. Budete na to mít?

Rozpočet

Vyhovují vám podmínky splácení?

Výhoda rychlých půjček spočívá v jednorázové splátce. Závazku se zbavíte po poměrně krátké době a nebudete muset po několik dalších měsíců hradit splátky. Ale co když vám těsně před smluveným termínem splatnosti rozpočet opět nabourají nečekané výdaje? Předem se informujte o možnosti prodloužení splátkového kalendáře a o důsledcích pozdní platby.

Sáhněte po nejvýhodnější nabídce

Neberte první nabídku, na kterou narazíte. Na trhu působí množství poskytovatelů rychlých půjček a vyplatí se je vzájemně porovnat. Některé nebankovní společnosti dokonce nabízí první půjčku zdarma. Splníte-li určité podmínky, vrátíte pouze tolik, kolik jste si půjčili. Jednou z prověřených firem je například Via SMS (člen APNÚ).

viasms.cz

Vždy si přečtěte smluvní podmínky

Co dodat závěrem? Před sjednáním jakékoliv půjčky si důkladně prostudujte smluvní podmínky a ujistěte se, že rozumíte všem bodům.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)