CoolPůjčka.cz

CoolPůjčka.cz

průvodce bezpečnou půjčkou a světem financí

Mnoho finančních analytiků se shodne na tom, že k nejlepším investicím patří investice do vlastního vzdělání. Důvodů je mnoho. Nejen, že zvyšujete svou profesní kvalifikaci a tím i svou cenu na trhu, ale také si obecně rozšiřujete obzory a okruhy přátel.

Vysoká škola je často podmínkou

Na pracovní místo, na které vám před dvaceti lety stačila maturita, dnes potřebujete vysokoškolský diplom. Někde se spokojí s bakalářským, jinde uspějete jen s magisterským či doktorským. Zmíněnou devalvaci vzdělání lze jen těžko vysvětlit a musíme ji přijímat jako fakt. Nejlépe s ní můžeme bojovat tak, že s ní budeme držet krok. Budeme se neustále vzdělávat. Na kolik ale taková investice vyjde a vyplatí se na ní půjčit?

Náklady na studentský život

Měsíční náklady na studentský život lze jen těžko zobecnit. Záleží na řadě faktorů. V prvé řadě rozhoduje, zda jste si vybrali státní nebo soukromou vysokou školu. Výlohy studenta dále výrazně ovlivňují například stravovací návyky, nároky na zábavu nebo nároky na bydlení. Pokud si vezmeme za vzor velmi skromného studenta, tak se budeme pohybovat na hranici 4 000 Kč měsíčně. Pětileté studium tak vyjde zhruba na 250 tisíc korun.

Měsíční náklady studenta činí minimálně 4 000 korun.

Čtyři tisíce měsíčně není částka, který by se nedala formou nejrůznější brigád vydělat. Ale připomeňme si, že jde o minimální částku, ve které není zahrnuto bydlení na vysokoškolské koleji natož ve vlastním bytě. Kvalitní bydlení může měsíční náklady snadno vyhnat i nad 10 tisíc, zejména v Praze. V mnoha případech nezbývá, než studium zainventovat formou půjčky. V tomto případě se nabízí půjčky studentské, které s sebou nenesou při splácení tak výraznou finanční zátěž jako běžné spotřebitelské úvěry.

Půjčky studentům šité na míru

Jak již bylo zmíněno, vystudovat vysokou školu není krátkodobá záležitost, bakalářský stupeň vám zabere minimálně 3 roky, magisterský o dva roky více. Je tedy více než doporučeno vytvořit si po dobu studia alespoň základní plán financování. Pokud si navíc zvolíte soukromou vysokou školu, je to téměř nezbytné. S končit po dvou letech se studiem pouze proto, že nemáte na studium dostatek peníze, vás může mrzet po zbytek života.

S aktuálně rostoucím počtem studentů vzniká pro české banky zajímaný trh pro studentská konta, studentské půjčky a kontokorentní úvěry. Určitou variantu studentských půjček dnes nabízí prakticky každá větší banka. Mezi nejznámější patří Půjčka na studium pro studenty vysokých škol od České spořitelny nebo Gaudeamus od Komerční banky.

Pokud již máte vybranou školu i studijní obor, zvládli jste i orientační plán financování, můžete poslat přihlášku ke studiu. Pokud ve svém finančním plánu počítáte také s drobnou půjčkou, zvolte specializované půjčky pro studenty. Finanční stránku studia tak můžete snadno vyřešit v nejbližší bance. Splátkové kalendáře vás jistě mile překvapí.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)