CoolPůjčka.cz

CoolPůjčka.cz

průvodce bezpečnou půjčkou a světem financí

Ocitli jste se ve velkých finančních nesnázích, hrozí vám, že se stanete neplatiči, nikdo vám nechce pomoci, ale jste vlastníky nemovitosti? Pak se vám nabízí úvěr, který může vaši situaci vyřešit – americká hypotéka. Je to podobný úvěr jako hypotéka, ale je neúčelový, to znamená, že finance můžete použít zcela podle svého uvážení, tedy i na splacení dosavadních úvěrů a půjček, tedy pro konsolidaci, exekuci, opravu nemovitosti nebo něco úplně jiného. Americké hypotéky nabízejí jak klasické banky, tak nebankovní instituce.

Americká hypotéka má výhodnější úrok

Mohlo by vás napadnout, že americká hypotéka je vlastně stejná jako spotřebitelský úvěr. Vzhledem k tomu, že za americkou hypotéku ručí dlužník nemovitostí, má americká hypotéka nižší úrok než spotřebitelský úvěr. Navíc může být rozložena do mnohem delšího časového období, někteří poskytovatelé umožňují splácet i 30 let. Dlužník sice hodně přeplatí, ale zato jsou splátky nízké, což je výhodné v tíživé finanční situaci. Je tedy možno z americké hypotéky splatit předcházející úvěry, půjčky a kreditní karty, které mívají úrok podstatně vyšší. Není nutné dopředu spořit nebo zakládat další účet u poskytovatele.

Podmínky americké hypotéky

Zde záleží na tom, kdo je poskytovatelem americké hypotéky. Jiné podmínky bude mít banka, jiné zas nebankovní společnost. U nebankovních společností najdete nabídku americké hypotéky bez kontroly úvěrových registrů nebo nemusíte dokládat potvrzení o výši příjmu. Mnohdy lze zahájit jednání online – vyplnit formulář pro zájemce a vyčkat na kontakt od poskytovatele. Ručit lze nejen vlastní, ale i cizí nemovitosti se souhlasem vlastníka. Pak již vše probíhá jako u klasického hypotéčního úvěru. Počítejte s dobou více než jeden měsíc, výpis z katastru nemovitostí je podmínkou a jeho získání bude trvat minimálně 20 dní. Tuto lhůtu stanoví nový občanský zákoník.

Americká hypotéka se velmi podobá neúčelovému spotřebitelskému úvěru, má ovšem výrazně nižší úroky a tím také RPSN, což je vyváženo ručením nemovitým majetkem.

Komu je americká hypotéka určena

O americkou hypotéku na konsolidaci může požádat kdokoli, je-li plnoletý a není mu více než 75 let (nebo podle podmínek poskytovatele). Žadatel musí být občanem ČR a musí vlastnit nemovitost nebo musí mít souhlas ke zřízení zástavního práva od jiného majitele nemovitosti. Většinou je možno získat úvěr ve výši do 70% hodnoty nemovitosti. K nemovitosti musí být proveden odborný odhad, který ve většině případů provede odhadce poskytovatele. Někdy je možno získat i více jak 70% hodnoty nemovitosti, v těchto případech ale stoupají úroková procenta.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)