CoolPůjčka.cz

CoolPůjčka.cz

průvodce bezpečnou půjčkou a světem financí

Aktuální statistiky potažmo grafy, pojednávající o nezaměstnanosti v České republice, jsou velmi nemilé a mohou mít osobní vazbu prakticky na kohokoliv z nás. Leckomu se tak může stát, že mu vlivem ztráty zaměstnání vypadne pravidelný příjem, a ihned nastávají potíže. Právě v těchto těžkých chvílích tu jsou k dispozici tzv. půjčky pro nezaměstnané.

Dnes si stručně rozebereme možnosti, jaké se nabízení nezaměstnaným, pokud si chtějí zažádat o půjčku. Vyzdvihneme výhody a upozorníme na rizika.

Pokud jste nezaměstnaná osoba, tak v drtivé většině případů nebudete dokládat výši vašeho příjmu. Je to logické, bohužel nemáte co dokládat. Proto se připravte, že banka bude vyžadovat ručitele nebo majetek, kterým jste ochotni ručit. V těchto případech se může jednat o byt, dům či pozemek. Vše záleží na výši vašeho úvěru, pokud budete žádat jen menší částku, může se banka spokojit například s garáží či autem.

Půjčka od banky

Řada nezaměstnaných ani nezkusí o půjčku zažádat ve své bance, která je zná a má jejich platební historii. To je velká chyba, která vám může finální půjčku značně prodražit. Některé bankovní instituce jsou totiž ochotné poskytnout půjčky i nezaměstnaným bez pravidelného příjmu. Zpravidla si jen ověří, jak jste své dřívější dluhy spláceli a zda nejste v registrech dlužníků. Půjčku od bankovní instituce považujeme za jednu z nejspolehlivějších a nejvýhodnějších. Jasně a přehledně víte, kolik budete splácet, kolik přeplatíte a jaké je RPSN. Pokud vám však banka úvěr nedá, budete muset sáhnout po některé z nebankovních institucí.

Půjčka od nebankovní společnosti

Nebankovních společností lze nalézt v ČR spoustu (Home Credit, Provident, Cetelem), proto je dobré, vybírat mezi těmi známějšími a spolehlivějšími. Poraďte se s kamarádem nebo známým, který má s onou společností zkušenosti, k získání dalších bližších informací využijte internet.  Pokud ale nemáte čas, rozhodně nesahejte po té první, která vám vyskočí v prohlížeči nebo kterou uvidíte na letáčku připevněném na sloupu. Vše je nutné důkladně promyslet a pročíst si smluvní podmínky.

Výhodou nebankovních institucí je rychlé jednání, peníze máte většinou již do druhého dne. Kladem je také možnost vyřídit si půjčku po telefonu či internetu. Na druhou stranu nevýhodou je jednoznačně vyšší úrok a RPSN, které může být v některých případech i mnohonásobně vyšší než u běžných bankovních úvěrů. Pokud tedy opravdu nemusíte, od neověřených a neznámých nebankovních společností si nepůjčujte.

Jeden komentář: “Jaké možnosti získat půjčku mají nezaměstnaní”


  1. anna:

    Já jako nezaměstnaná jsem žádala o půjčku v bance, ale v žádné jsem nepochodila. Nezbyla mi jiná možnost než zkusit nebankovku. O půjčku jsem žádala online přes ww.skvelapujcka.cz a za pár dní jsem už měla peníze na účtu.Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)